KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13903242
nr 1390 3242
Gumme Ã…kermark
(1847-1927), Sverige
Oljemålning, Flicka i skog. Olja på duk på pannå. Signerad, 39x23, yttermått inklusive ram: 49x34
Gumme Åkermark, svensk bildkonstnär född 1847, död 1927.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 12 april 2021
kl 20:30:42
12/4 20:06:21
500 kr
12/4 20:25:40
Gumme Ã…kermark
Läs mer om Gumme Ã…kermark